AIAB – Amiga In A Box

0

System komputera Amiga autorstwa ➡ www.amigainabox.com

Autor projektu o nazwie Amiga In A Box (AIAB) zastosował gotowe rozwiązania, które są przygotowane do pracy zaraz po instalacji systemu.

 

 

Aby system działał prawidłowo potrzebne będą następujące elementy:
a. WinUAE
b. kickstart.7z (7z, 1021KB)
c. Workbench 3.1.7z (7z, 1MB)
d. aiab.zip (zip, 19MB) + dodatki

Kiedy wszystko już mamy, przystępujemy do instalacji:

1. Instalujemy WinUAE oraz Kickstarty.
2. Odpalamy instalator AIAB. Jak można zauważyć, program instaluje się w folderze gdzie mamy juz WinUAE:

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Instalator proponuje standardowy folder instalacji (co widać wyżej) więc jeżeli masz WinUAE w innym miejscu, podaj ścieżkę dostępu do tego folderu. Instalator po wykryciu folderu z WinUAE rozpoczyna instalkę:

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Po dokonaniu prawidłowej instalacji, na pulpicie Windowsa pojawi się ikonka do AIAB, którą odpalamy:

 

 

 

5. Uruchomi się znany nam wcześniej panel WinUAE. Z zakładki „Configurations” wybieramy opcję „default” a następnie „OK”:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Program zapyta, czy ma odszukać Kickstarty? Wybierz „Yes” i podaj ścieżkę dostępu do Kickstartu 3.0/3.1:

 

 

 

 

7. Po prawidłowym podaniu ścieżki dostępu do Kickstartu 3.0/3.1 uruchomione zostanie okno instalacyjne AIAB. Przy pytaniach zadawanych przez instalator wciskaj klawisz „Enter” lub wybieraj opcję „Yes” albo „OK„:

 

 

 

 

 

8. W pewnym momencie instalacji, zostaniesz poproszony o podanie ścieżki dostępu do pliku instalacyjnego WB 3.0/3.1. Twoje zadanie polega na wskazaniu miejsca, gdzie umiesciłeś WB 3.0/3.1. Jak pamietasz z pkt. C, plik ten znajduje się w folderze WinUAE (dlatego nie sugeruj się podaną niżej ścieżką dostępu, gdyż i tak musisz podać swoją). Cała operacja odbywa się w zakładce „Floppies” panelu WinUAE:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, na monitorze zobaczysz okienko informujące o pozytywnym zainstalowaniu AIAB. Naciśnij klawisz „Enter” i poczekaj aż zostanie odpalony AIAB. Za kazdym razem kiedy będziesz chciał włączyć AIAB, musisz kliknąć ikonkę na Pulpicie (pkt.4) a następnie wybrać „Configurations/default/OK” <— jak w pkt.5

 

 

 

 

10. Tak wygląda gotowy do pracy system operacyjny Amigi – czyli Workbench, oraz amigowy twardy dysk. A to wszystko dzięki  Amiga In A Box (AIAB):

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 komentarze do „AIAB – Amiga In A Box

Komentarze na forum.