Atari800Win Plus

0

1. Opis wersji 3.1
2. Wypakuj zawartość i z utworzonego folderu odpal ikonkę startową emulatora:

 

3. Na ekranie monitora wyskoczy okienko emulowanej maszyny.

4. Suond <— tu ustawiamy parametry dźwięku. Lepiej nie zaznaczać opcji „stereo”, ponieważ dźwięk będzie słyszalny tylko z jednego głośnika.

5. View/Graphics Options <— ustawiamy parametry naszego okna emulatora. Najlepiej pozostawić takie jak na screenie, albo każdy może dobrać właściwe sobie.

6. Capture mouse <— opcja ta włącza lub wyłącza wskaźnik myszy w okienku emulatora. Wygodniej jest wyłączyć funkcję, dzięki czemu możemy wszystkie ustawienia wykonać za pomocą myszki bez kłopotliwego męczenia się z klawiaturą.

7. Keyboard <— jeśli pozostawisz takie ustawienie jak na screenie niżej – będziesz mógł grać następującymi klawiszami z klawiatury numerycznej: 0, 2, 4, 6, 8 oraz ustawiać grę klawiszami F3, F4, F5.

8. Ustawiamy model Atari.

9. Pamięć Atari.

10. Typ monitora.

11. Wyłączamy Basic i włączamy Sio.

12. Romy powinny zainstalować się same, co widać niżej. Jeśli jest inaczej – musimy podać do nich ścieżkę dostępu poprzez przycisk Search i szukamy romów w folderze „Rom” w katalogu z emulatorem:

13. Jeżeli nasza gra ma rozszerzenie com, exe, xex – odpalamy ją przez podanie ścieżki dostępu do niej poleceniem Load executable:

14. Przykładem takiej gry jest Mario dołączony do spakowanej paczki. Znajduje się w folderze Gry:

15. Jeśli nasza gra ma rozszerzenie atr, xfd, grę należy odpalić przez polecenie Attach disk/Drive 1:

16. Przykładem tak odpalonej gry jest Donkey Kong Junior, którą również znajdziemy w spakowanej paczce w folderze Gry:

17. Aby wyłączyć grę w celu uruchomienia nowej, należy zresetować emulator korzystając w funkcji Reset/Cold: Jeśli to nie pomoże, należy zamknąć emulator i włączyć go ponownie:

18. Pozostałe opcje są ustawione standardowo.

Strona emulatora
Atari800WinPLus4.1setup.exe (exe, 740KB)