AIAB

Aby system działał prawidłowo potrzebne będą następujące elementy:

A. WinUAE 

B. Kickstarty 

C. Plik instalacyjny WB 3.0 

D. AIAB <— pobierz

Kiedy wszystko juz mamy, przystępujemy do instalacji:

1. Instalujemy WinUAE oraz Kickstarty.

2. Odpalamy instalator AIAB. Jak można zauważyć, program instaluje się w    folderze gdzie mamy juz WinUAE:

3. Instalator proponuje standardowy folder instalacji (co widać wyżej) więc jeżeli masz WinUAE w innym miejscu, podaj ścieżkę dostępu do tego folderu. Instalator po wykryciu folderu z WinUAE rozpoczyna instalkę:

4. Po dokonaniu prawidłowej instalacji, na pulpicie Windowsa pojawi się ikonka do AIAB, którą odpalamy:

5. Uruchomi się znany nam wcześniej (opis w @t 33-34) panel WinUAE. Z zakładki „Configurations” wybieramy opcję „default” a następnie „OK”:

6. Program zapyta, czy ma odszukać Kickstarty? Wybierz „Yes” i podaj ścieżkę dostępu do Kickstartu 3.0

7. Po prawidłowym podaniu ścieżki dostępu do Kickstartu 3.0 uruchomione zostanie okno instalacyjne AIAB. Przy pytaniach zadawanych przez instalator wciskaj klawisz „Enter” lub wybieraj opcję”Yes” albo „OK”:

8. W pewnym momencie instalacji, zostaniesz poproszony o podanie ścieżki dostępu do pliku instalacyjnego WB 3.0. Twoje zadanie polega na wskazaniu miejsca, gdzie umiesciłeś WB 3.0. Jak pamietasz z pkt. C, plik ten znajduje się w folderze WinUAE (dlatego nie sugeruj się podaną niżej ścieżką dostępu, gdyż i tak musisz podać swoją). Cała operacja odbywa się w zakładce „Floppies” panelu WinUAE:

9. Jeżeli wszystko przebiegło pomyślnie, na monitorze zobaczysz okienko informujące o pozytywnym zainstalowaniu AIAB. Naciśnij klawisz „Enter” i poczekaj aż zostanie odpalony AIAB. Za kazdym razem kiedy będziesz chciał włączyć AIAB, musisz kliknąć ikonkę na Pulpicie (pkt.4) a następnie wybrać „Configurations/default/OK” <— jak w pkt.5

10. Tak wygląda gotowy do pracy system operacyjny Amigi – czyli Workbench, oraz amigowy twardy dysk. A to wszystko dzięki  AIAB:

AIAB <— strona AIAB, gdzie dostępne są dodatkowe komponenty do Internetu, muzyki, grafiki oraz gry instalowane na twardym dysku AIAB.

0Shares